Witam wszystkich miłośników TUŁOWICKIEJ PORCELANY !!!

Strona, na której właśnie się znajdujesz w całości poświęcona jest pasji,
jaką może być kolekcjonowanie porcelany z najznamienitszej fabryki porcelany na Śląsku.

MASZ KOLEKCJONERSKI PROBLEM?

NAPISZ WIADOMOŚĆ

JĘZYK, W KTÓRYM TOBIE ODPISZĘ:

wersja polskaenglish version

strona głównajak kupować porcelanęnaprawa porcelanyoryginalne znakireprodukcje imitacjeksiązki, albumy, recenzjelinkikontaktforum

galeria starej porcelany galeria starej porcelany Tillowitzart deco galeria starej porcelany Tillowitz

NIEPRAWIDŁOWE ZNAKI SPOTYKANE NA WYROBACH BĘDĄCYCH IMITACJAMI LUB WSPÓŁCZESNYMI REPRODUKCJAMI:

znak1 znak2 znak3 znak4 znak5 znak6 znak7 znak8 znak9 znak10 znak11 znak12
Drodzy Kolekcjonerzy (Panie i Panowie), na łamach tej strony zwracam się do Was, abyście zachowali szczególną ostrożność podczas dokonywania zakupów. Ostatnimi czasy nagminne staje się powiedzenie... nie ważne co to, ale jak się dopisze, że to Tułowice - to i tak się sprzeda. Nierzetelne osoby zajmujące się handlem pseudo starociami w ten sposób nabierają najczęściej początkujących i niedoświadczonych Kolekcjonerów,
a czasem nawet osoby z wieloletnim stażem.
Najlepszym sposobem uniknięcia trefnego zakupu jest zgłębienie tematu. Polecam na początek zainwestować trochę grosza w fachową literaturę, najlepiej zza Atlantyku. W szerszym horyzoncie czasu ta inwestycja na pewno nam się zwróci i pomoże uniknąć dużych rozczarowań. Zachodni rynek starej porcelany dawno wyszedł już z pieluch, czerpmy więc z ich wieloletnich doświadczeń i nie dajmy się zwariować!
Niestety muszę Państwa przestrzec! Z każdym kolejnym rokiem na rodzimy rynek porcelany dociera coraz więcej podróbek.
Na najbardziej popularnym w Stanach Zjednoczonych serwisie aukcyjnym reprodukcje stanowią około 20% ogółu oferowanych przedmiotów sygnowanych "RS Prussia". Dlaczego podrabiana jest przede wszystkim ta sygnatura?
Ponieważ przedmioty z tym znakiem, przeznaczone głównie na eksport, cechują się najwyższą jakością, najciekawszym i najbogatszym wzornictwem oraz wygórowanymi cenami. Dla powiększającej się grupy entuzjastów i miłośników tej śląskiej fabryki porcelany postanowiłem zamieścić kilka fałszywych sygnatur ułatwiając ich identyfikację.
Postaram się również możliwie najlepiej opisać różnice między tymi imitacjami, a prawdziwymi znakami wytwórni.
UWAGA!!! REPRODUKCJA RS PRUSSIA!!!

znak5

MODYFIKACJA ZNAKU"PATYKIEM PISANEGO".

powrót

ze smutkiem informuję, że wkrótce dołączę następne znaki...

Pragnę również przestrzec Państwa przed coraz większą ilością fałszywek sygnowanych innymi śląskimi znakami (Ohme, PK Silesia). Co charakteryzuje te przedmioty i jak je rozpoznać?
Po pierwsze dostępne są tylko i wyłącznie na popularnym polskim serwisie aukcyjnym, rzadziej na giełdach staroci. Po drugie wszystkie są RĘCZNIE ZDOBIONE (!!!) w charakterystyczne kwiatki (najczęsciej fiołki, niezapominajki, maki, róże). Uwagę zwracają szczególnie piękne, rażące lśnieniem złocenia uchwytów filiżanek. Sprzedażą tych podróbek para się zaledwie kilku pseudo antykwariuszy, niestety nie mogę na łamach strony podać ich nicków.


strona główna | jak kupować | naprawa | oryginalne | reprodukcje | albumy | ciekawe linki | kontakt | forum

© 2008-2014 www.porcelana-tulowice.pl

Publikacja materiałów bez zgody autora zabroniona.